Väike ajaloo tund.

Mul töö juures mängib üldiselt raadiojaam, mille repertuaaris on laulud, mille vanuseks on vähemalt kümme aastat. Kui ma mälupulgalt muusikat valin, siis sinna on ülemus koostanud Swing muusikast koosnevad playlisti. Täna oli raadio päev ning jäin tuttavatele lugudele kaasa ümisedes mõtlema, et kui äge stiil on ikka rock. Tegin natuke iseseisvat uurimustööd ning näiteks nüüd järgnev laul on minu meelest suurepärane tujutõstmiseks (kahjuks see konkreetne laul kui raadiost ei tulnud, kuid taasavastasin selle oma mälusoppidest) !

Kujutasin ette, kuidas noored tüdrukud on oma seinad Elvise pilte täis kleepinud nagu seda tänapäeval teevad Justin Bieberi fännid. Inimesed trügisid piletimüügi järjekordades ja nutsid kui nende lemmik staar kontserdi ajal neile silma vaatas. Elvis oli legend! Kahjuks nüüdseks juba paljude seas ununenud. Ma ei tea vist mitte kedagi, kes vabal ajal ta muusika järgi nipsu lööks. Kui härra Presley oli tegija 20.nda sajandi keskel, siis ainult 20-30 aastat hiljem, oli rock juba tegelikult täiesti teistsugune. See on juba selline muusika, mille andunud austaja on näiteks mu isa.

AC/DC, Def Leppard, Scorpions jne-jne on pundid, kelle loomingu järgi on suurepärane jooksma minna. Võrreldes Elvisega siiski hoopis teine tera. Lõhkised teksad, pikad juuksed, maikad- stiilikuningad! Tänapäeval kasutatakse sellise “kostüümiga” inimese defineerimiseks väljendit “rocki-peer”. Kui momendil on kõige popim soeng noormeeste seas Macklemore`i pool lühike/pool pikk lõikus, siis paarkümmend aastat tagasi olid kõik mehed juuksurite poolt tagaotsitavad (ahjaa, patsiga kutid võivad vabalt olla ka IT-poisid).

Kuna ma olen eluaeg 80.ndate rocki liigitanud PÄRIS ROCKIKS, siis pidin internetis tegema tuhlamist, et teada saada, mis see tänapäeva rock on. 2014 topp rockpunt on siis Bastille. Minu jaoks siis pigem natuke raskem popp, aga kuidas kellelegi. Ma ei hakanud siia Wikipedia stiiliseletust lisama, vaid mõtlesin, et piirdun lihtsalt oma kerge mõttelennuga.

Head rocki nautimist! 🙂

Advertisements

6 thoughts on “Väike ajaloo tund.

  1. tegelikult on tänapäeval ikka paremaid rocki tegijaid ka kui bastille (kes on raskem popp), nt avenged sevenfold ja kasvõi 30 seconds to mars (veidi).
    Ja kogu selle rocki kohapealt olen ma ikkagist arvamusel, et back in the day oli ikka see parem. Muidu ei kuulataks 20 aastat tagasi tehtud muusikat ikka veel.

      1. aga tegelikult tänapäeval pannakse isegi indie rocki alla 😀 nii et see bastillei see viide on suht täppi sul ju 😀

      2. see kohati minu jaoks on ka see, et noored üritavad mingid badassid olla, ja siis kuulavad nö rocki, või siis seda mida nad selleks peavad. Tänu sellele mingi bastille on väidetavalt parim rock bänd praegu

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s