Barcelona.

Lõpuks jõudsid minuni kõik pildid ja raske vaevaga suutsin väikse portsu pilte välja sorteerida, et neid nüüd siin esitleda. Pildid on tehtud Go Pro kaameraga, mis on kaasakandmiseks suurepärane. Mahub ilusti taskusse ja ei ole raske.

Kui küsisin tuttavalt, mida ta soovitab Barcelonas kindlasti näha, siis mainis ta kõige esimesena hoopis puuvilju. Tegimegi Siimuga õige mitu mandariini või klementiini pausi.

0
Kohe näha, et mingit laadi lõunamaalisem teema.

1
Olime kohapeal (ilma reisimisteta) 4 päeva ning kui välja jätta viimane päev, siis ühistranspordi abi me ei kasutanud. Liikusime igale poole jala ning selletõttu olid meie päevased “jalutuskäigud” üle 10 km pikad. Päeva lõpuks lõid jalad tuld välja ning mõte igasugustest treppidest ajas ahastusse. Ometi soovis Siim ühel õhtul mööda tõusvat tänavat ülespoole kõndida- oi, kuidas ma vastu vaielda püüdsin. Vaade oli vähemasti seda vaeva väärt. Ülemisel pildil väike puhkepaus poolel teel ja teine siis vaade platvormilt.

4
2
Kuigi Barcelona on üllatavalt väike (pidavat lausa kaks korda Tallinnast väiksem olema), ei jõudnud me siiski kõiki soovitud kohti külastada. Nii palju oli vaadata!

3
Mis me siis ikkagi lõpuks ära nägime? “Seal on see mitte kunagi valmis saav kirik, selle pead kindlasti ära vaatama,” soovitas ema. Vaatasimegi ära! Oli väärt piletit, mille raha eest oleks saanud terve päeva ka Lottemaal veeta. Midagi sellist mu silmad enam rohkem ei näe, Sagrada Familia. Kuigi väidetavalt peaks see siiski kunagi valmis ka saama, siis tahan ikka uuesti vaatama minna. Esialgsete plaanide järgi 2026, kuid kohalikud spekuleerivad 2040- siiski, milline suurepärane kingitus see oleks mu 50ndaks juubeliks.

5
Ilma igasuguse kommentaarita üks väga omapärase arhidektuuriga maja. Casa Batllo.

6
Meil vedas ja Siimul elab sugulane seal- Barcelonas siis, mitte Sagrada Familias- ja tal oli ühel toredal pärastlõunal paar tunnikest aega meile linna näidata. Viis meid mõnusasse Gracia linnaossa, mis oma hinguselt erines kõvasti sellest linnapildist, mida sinnani näinud olime. Iga natukese tänavajupi tagant olid mõnusad pisikesed väljakud. Lisaks soovitas Laura (see sugulane siis), meile ka ühte mõnusat kohalikku restorani. Sõime väga hea sangria kõrvale veel paremat paellat.

7
8
Esimesed kolm päeva (neljast) veetsime Barcelonas ning neljandal otsustasime linnast välja sõita. Kolmanda päeva õhtul käisime jalutamas, et veel viimast võtta. Leidsime end toredast pargist- parc de la Ciutadella.

9
Põhjus, miks me otsustasime linnast välja sõita, oli veel üks meile soovitatud koht- Montserrat. Tegu on siis ühe kloostriga, mis asub väga teistmoodi mägedes. Sinna saamiseks sõitsimegi kohaliku ühistranspordiga- metroo ja rong. Oi kui palav seal maa all oli! Kuid oi kui ilus seal üleval oli!

10
11
Tegime päris palju selfiesed (ei keel ega sõrmed paindu väljendama sõna “enekas”) ning, et siin mitte asja väga kirjuks ajada, tegin lemmikutest ühe väikese kollaaži. Olime ju ikkagi tüüpilised turistid ning iga vaatamisväärsus nõudis enda taustal pildistamist. Arc de Triomphe, la Catedral, Sagrada Familia ja viimasel pildil oleme Font Magica kõrval (purskkaev, mis küll pildile ei jäänud, aga suveõhtuti pidavat vägevat valgusshow’d tegema).

collage
Tagasitulek oli väga väsitav. Hommikul vara lennukiga Barcelonast Bergamosse (Itaalias), seal 8 tundi ootamist ja siis sealt juba Tallinnasse. Kolmandal lennusõidul avanes võimalus istuda akna all. Muide, sõitsin ju lennukiga üldse esimest korda ning minu jaoks oli vägagi normaalne kogemus kui kõrvade pidev lukustumine välja arvata.

12
Kokkuvõtteks ütleks nii palju, et mulle väga meeldis. Vahel oli küll minu jaoks liiga palav, kuid siiski on kahju, et kaua oodatud reis juba läbi on. Järgmisena võiks ette võtta näiteks Iirimaa.

Mõnusat neljapäeva!

Advertisements

One thought on “Barcelona.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s